Przewodnik po Dolnym Śląsku

Drogie Koleżanki i Koledzy,

miło mi poinformować, że ukazał się i jest już w sprzedaży mój przewodnik po Dolnym Śląsku! Postanowiłam wybrać i opisać najatrakcyjniejsze miejsca i obiekty naszego regionu. Wycieczki najwygodniej odbyć samochodem, jako bazę traktując Wrocław. Można też korzystać z książki na swój indywidualny sposób, komponując trasy zgodnie z zainteresowaniami i możliwościami czasowymi. Praktyczny przewodnik na pewno nam w tym pomoże, zachęcając do systematycznego poznawania regionu bogatego w zabytki, o wyjątkowych walorach krajobrazowych i przyrodniczy.

Jestem z niego bardzo dumna – jest naprawdę śliczny i ciekawy. Polecam!

Można go kupić w różnych punktach turystycznych i księgarniach. Dla osób spoza Wrocławia podaję link do aukcji na Allegro:

Zachęcam też do polubienia go na facebooku:

Dolny Śląsk
10 najpiękniejszych wycieczek

Autorzy:
Małgorzata Urlich-Kornacka (tekst),
Stanisław Klimek (fotografie);
Format: 12,5 cm x 21,5 cm,
Objętość: 216 str.,
Oprawa: broszurowa,
Wersje językowe: polska, angielska, niemiecka

Zamki, pałace, oryginalne świątynie, wielkie klasztory, zabytki techniki, gigantyczne sztolnie z okresu drugiej wojny światowej – to wszystko można spotkać na Dolnym Śląsku. Ale nie tylko! Na turystów czekają tutaj góry, jaskinie, formacje skalne, rezerwaty przyrody, ogrody i parki. Zapraszamy! Warto odkryć i poznać Dolny Śląsk.

Przewodnik prowadzi przez najpiękniejsze zakątki regionu. Dzięki starannie opracowanym trasom wycieczek i specjalnie wybranym obiektom można poznać największe atrakcje Dolnego Śląska.

Na tropie zaginionego Breslau

Przewodnik na podstawie powieści Marka Krajewskiego

Przewodnik Na tropie zaginionego Breslau to propozycja dla miłośników powieści kryminalnych Marka Krajewskiego oraz zwolenników nieszablonowego zwiedzania Wrocławia. Na przygotowanej trasie znajdują się bowiem nie tylko najczęściej odwiedzane miejsca stolicy Dolnego Śląska, ale również malownicze, nieco zapomniane zakątki. W przewodniku szlakiem radcy kryminalnego wrocławskiej policji Eberharda Mocka nie zabraknie ciekawostek historycznych dotyczących odwiedzanych miejsc, cytatów z powieści, reprodukcji starych kartek pocztowych z kolekcji autorki oraz odwołań do wydarzeń z powieści Marka Krajewskiego. Dzięki temu poczujemy atmosferę przedwojennego Wrocławia, czyli zaginionego Breslau, które – obok Mocka – jest bez wątpienia głównym bohaterem powieści kryminalnych i niniejszej publikacji.


Autor: Małgorzata Urlich-Kornacka
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32
ISBN: 978-83-941447-0-8
Wydawca: Via Wrocław - Małgorzata Urlich-Kornacka

http://allegro.pl/na-tropie-zaginionego-breslau-przewodnik-wroclaw-i5392628175.html

Przewodnik po Wrocławiu

Autor
Małgorzata Urlich-Kornacka

Wydawnictwo
VIA NOVA

Format
zeszyt 16,5 x 23,5 cm (32 strony na papierze kredowym)

Fotografie
44 współczesne (Stanisław Klimek)
21 archiwalnych pocztówek (ze zbiorów Wydawnictwa oraz Autorki)

Dostępne wersje językowe
polska, angielska, niemiecka, rosyjska, włoska, francuska

Idealny dla wszystkich, którzy będąc we Wrocławiu na jeden, dwa lub trzy dni chcą zobaczyć najpiękniejsze zakątki stolicy Dolnego Śląska. Ciekawy tekst, pełen informacji i anegdot oraz kolorowe zdjęcia i reprodukcje starych pocztówek, pozwolą w sposób łatwy i przyjemny zapoznać się z najciekawszymi zabytkami i parkami Wrocławia. Dodatkowym atutem jest mapka z zaznaczonymi opisanymi obiektami oraz galeria opisująca najsławniejszych Wrocławian. Przewodnik dostępny w pięciu wersjach językowych nadaje się również na prezent dla znajomych i gości.

Zamówienia
Wydawnictwo VIA NOVA
ul. Kazimierza Wielkiego 39
50-077 WROCŁAW
tel. 71 344 23 77
fax 71 343 78 71
kom. 603 76 58 16

Autor
Małgorzata Urlich-Kornacka

Wydawnictwo
Carta Blanka

Format
zeszyt 15,5 x 23,5 cm (128 strony)

W czasie wakacyjnych podróży i weekendowych wyjazdów każdy z nas szuka miejsc wyjątkowych – ciekawych, pełnych uroku, pozwalających wypocząć. We Wrocławiu i jego okolicach jest ich naprawdę wiele – warto odnaleźć figurki krasnali we Wrocławiu, zobaczyć zabytkowy magiel w Małym Muzeum Ludowym w Marcinowie, zagubić się labiryncie Błędnych Skał w Górach Stołowych, sprawdzić, jak pachną kwiaty w ogrodach zamku Książ, spojrzeć na Karkonosze ze szczytu Śnieżki, wejść na Święte Schody w Sośnicy, spróbować słynnych marcińskich rogali w Jaworze, poznać historię jednego ze śląskich krzyży pokutnych w Stanowicach, przejść Podziemną Trasą Turystyczną w Nowej Rudzie.

Propozycje wycieczek, wspaniałe zamki, pałace, jaskinie, parki narodowe i krajobrazowe oraz inne ciekawostki krajoznawcze zachęcają do aktywnego wypoczynku.

Nawigator zawiera również kilkanaście propozycji wycieczek po Wrocławiu i okolicach: od krótkich kilkugodzinnych wędrówek, przez całodniowe wyprawy, po długie eskapady. Informacje praktyczne pomogą znaleźć odpowiedni nocleg na trasie wycieczek oraz miejsce, gdzie można smacznie zjeść.

W nawigatorze m.in.:

  • 11 propozycji wycieczek po Dolnym Śląsku
  • szczegółowy plan Starego Miasta we Wrocławiu w skali 1:6000, z zaznaczonymi zabytkami, miejscami noclegowymi i gastronomią
  • 11 map wycieczek w dokładnej skali 1:200 000 i 1:250 000
  • plany zabytkowych miast, zamków, mapy parków narodowych itp.
  • przeglądowa mapa okolic Wrocławia w skali 1:500 000
  • ponad 100 fotografii z opisywanych miejsc
  • informacje turystyczne: muzea i inne miejsca przeznaczone do zwiedzania (adresy, godziny otwarcia, ceny biletów, nr telefonów itp.)
  • baza noclegowa i gastronomiczna
  • przyroda, zabytki, miejsca dla dzieci, imprezy cykliczne
Wydawnictwo
Carta Blanca Sp. z o.o.
Grupa Wydawnicza PWN
ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
tel. 22 695 45 55
fax 22 695 45 51
Zamówienia
Dział sprzedaży: Piotr Nitera
dyrektor handlowy
tel. 22 695 45 50
kom. 508 024 781